Studio JZK     Druczek   Fakturzysta   Podatki JPK   Niezbędnik JPK   Warsztat     Branżowe   ·   Co nowego?   Pobierz!   Zadzwoń   KUP!   NOWY ZUS!

Blog programistów

czwartek, 21 września 2017

Uruchomiono nowy serwer kursów walut. Przez 24 godziny mogą występować problemy z pobieraniem kursów walut z programu. Czas jest potrzebny, aby serwery DNS zauważyły zmianę adresu. Nowy serwer oferuje lepszą wydajność i pozwoli na prawidłową obsługę większej ilości zapytań. Nowy serwer dostępny jest pod adresem https://kursy24.jzk.pl.


wtorek, 19 września 2017

Cichaczem i bez wielkich fanfar nadchodzi operacja ZUS. System działający od 1998 roku zostanie wyłączony, a przelewy składane w dotychczasowej formie nie będą przyjmowane.

Ogromny problem także dla osób, które płacą ZUS nieregularnie, za wybrane składki lub zalegają za wcześniejsze okresy. Zobacz szczegóły zmian. Informacja w programach pojawi się już w najbliższej aktualizacji.


piątek, 1 września 2017

Wprowadzono osobne pliki instalacyjne dla DRUCZKA PRO oraz FAKTURZYSTY PRO. Jeśli dotychczasowa licencja nie jest prawidłowo rozpoznawana, prosimy upewnić się, czy problem nie wynika z użytkowania starego skrótu z wersji programu sprzed roku 2015.

Wiele poprawek w różnych miejscach programów. W programach Warsztat oraz Serwis podczas fakturowania zlecenia, jeśli zlecenie było oznaczone jako już opłacone, automatycznie uruchomiona zostanie opcja rozliczenia płatności za to zlecenie.


sobota, 19 sierpnia 2017

Nowa strona startowa już gotowa i wyświetla się w programie. Zachęcamy do samodzielnego ustawiania tego, co ma na niej być.

Przygotowujemy nową ofertę na rok 2018. Już dostępne są niektóre aplikacje w sensie technicznym.

Wracamy w nowej odsłonie z programem Niezbędnik JPK, oferującym teraz najważniejsze podstawowe opcje za doskonałą cenę. Już nie będzie wymówki, że jest zbyt drogo.

Można także zamawiać bezpłatną licencję Podatki JZK® na rok 2018, do czego zachęcamy już teraz.

Nowe pudełka, ikony i loga już widoczne. Logotypy i układ graficzny na rok 2018 są wyjątkowo proste, eleganckie i przejrzyste. Staraliśmy się zachować ciągłość graficzną, dlatego kolory i obrazy pozostały podobne jak rok temu. Każdy dzięki temu łatwo odnajdzie swoją aplikację.


czwartek, 17 sierpnia 2017

Przygotowujemy nowy interfejs dla nowych wersji 2018. Na razie wykonano korekty układu programu, częściej używane moduły pojawią się w drzewku w głównym oknie programu. Tak jak dotychczas, wszystkie moduły dostępne są standardowo w gónym menu i tu nie ma żadnych zmian.

Udostępniono możliwość korzystania z nowej czcionki Open Sans dla interfejsu programu, który jest dzięki temu bardziej przejrzysty i łatwiejszy do czytania. Odpowiednią opcję znajdziemy na pierwszej stronie ustawień programu.

Strona startowa i główne okno programu ma teraz nowy układ, zawierający bardzo wiele przydatnych informacji. Wystarczy nacisnąć Esc w dowolnym momencie pracy z programem, aby wyświetlić ową stronę główną.


sobota, 12 sierpnia 2017

Nadchodzi czas na nową roczną wersję programu. Jak co roku, koniec wakacji oznacza intensywne przygotowania. Wiemy już, jakie wersje programów będą oferowane. Zobacz szczegóły.

Nowa strona startowa Pakietu JZK. Prosty, logiczny układ, który można skonfigurować zależnie od własnych potrzeb, bo każdy z dostępnych elementów można ukryć, zostawiając tylko to, co ważne.


poniedziałek, 31 lipca 2017

Drobne poprawki i ulepszenia w różnych miejscach programu. Poprawiono edycję faktur RR, teraz można wprowadzić odpowiednie daty księgowania.


poniedziałek, 24 lipca 2017

Przygotowujemy nową ofertę. Pojawia się standardowa wersja programu, która po prostu nazwana będzie X7, na przykład Druczek X7.

Obsługa JPK dostępna będzie testowo po wakacjach, wraz z nowym sposobem licencjonowania. Z uwagi na konieczność zapewnienia regularnej zgodności podatkowej, JPK licencjonowany będzie w ramach wersji rocznej z nielimitowanym czasem użytkowania tak, aby zapewnić możliwość utrzymania raportów JPK nawet po wygaśnięciu podstawowej licencji. Dla posiadaczy innych wersji programu dostępny będzie generator JPK jako odrębne narzędzie.

W standardzie dostępna będzie lepsza obsługa PDF, oparta o generowanie w locie. PDF będzie traktowany jako podstawowa forma zapisu dokumentu i tworzony będzie automatycznie w tle.

Pracujemy też nad nowym systemem baz danych, opartym o SQL. Zapewni to zupełnie nowe możliwości i pozwoli na lepszą obsługę pracy w sieci, pracy zdalnej, jak i współpracę z zewnętrznymi narzędziami baz danych.

Zmianie ulegają godziny pracy BOK. Do końca września pracujemy w godzinach od 9 do 16. Pomoc techniczna czynna będzie nadal od 8 do 19.


piątek, 7 lipca 2017

Wprowadzono możliwość samodzielnego wyboru formatu daty, jaki ma być drukowany na fakturach. Można wybrać datę numeryczną lub datę słownie wg JZK (tak jak dotychczas), a można także wybrać krótki lub długi format według Windows - co daje możliwość kompletnie samodzielnego ustawienia sposobu formatowania.

W programie Serwis dodano możliwość jednopozycyjnego fakturowania zlecenia, tak jak to dzieje się w programie Warsztat.

Aktualizacja techniczna, agregująca wiele ostatnich poprawek, zgodnie z uwagami zgłaszanymi przez użytkowników naszych aplikacji.


poniedziałek, 15 maja 2017

Rozwiązano problem z nieprawidłowym generowaniem plików PDF w przypadku wybrania innej, niż standardowa wielkość czcionek w Windows. Informacja o zastosowanym skalowaniu prezentowana jest oknie Opcje - Ustawienia - PDF. Informacje techniczne prezentowane są również w ramach usługi NAPISZ DO JZK.

W przypadku ogromnych baz danych program spowalniał swoją pracę wraz z kolejną edycją, ponieważ rosły małe kopie zapasowe. Wprowadziliśmy możliwość wyłączenia tworzenia małych kopii zapasowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy użytkownik naciśnie Ctrl+S - wtedy spodziewa się spowolnienia i nie jest ono irytujące.

Jak przyspieszyć pracę programu? W ustawieniach na pierwszej zakładce pojawią się 2 nowe opcje zapisywania, domyślnie zaznaczone – można je odznaczyć. Program będzie chodził jak burza, ale warto wtedy pamiętać o samodzielnym, regularnym naciskaniu Ctrl+S w celu zapisania bazy danych. Niezmiennie baza zostanie zapisana przy wychodzeniu z programu, co również należy robić raz na jakiś czas. Problem dotyczy tylko posiadaczy dużych baz danych w niektórych programach, np. Lokator. Większość programów JZK jest zoptymalizowana do pracy z wielkimi bazami danych, w szczególności dotyczy to fakturowania.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.